Aktualności

Wzrost gospodarczy w Europie Środkowo Wschodniej
Opublikowano: 2017-05-17 15:32

Dobre dane z pierwszego kwartału pokazała zarówno Polska jak i Rumunia. Dolar wciąż w odwrocie, spadł poniżej 3,80 zł! Badania eurobarometru pokazują, że wiele państw nie chce do strefy euro. Wzrost gospodarczy w Polsce. Wynik za pierwszym kwartał 2017 pozytywnie zaskoczył rynki. Odczyt na poziomie 4% przekroczył oczekiwania zaledwie o 0,1% co świadczy o pozytywnym nastawieniu wobec polskiej gospodarki.

czytaj więcej >> Analiza techniczna sugeruje odbicie dolara, fundamenty nie
Opublikowano: 2017-05-17 15:20

Prezydent Trump miał ujawnić tajne dane wywiadu podczas oficjalnego spotkania w ubiegłym tygodniu z szefem rosyjskiego MSZ w Białym Domu– spekuluje amerykańska prasa. Z kolei sam Donald Trump odpiera te zarzuty twierdząc, że dzieląc się tymi informacjami z Rosjanami pokazał, że chce, aby Kreml bardziej zaangażował się w walkę z globalnym terroryzmem.

czytaj więcej >> Rynki czekają na wyraźniejsze impulsy
Opublikowano: 2017-05-17 15:18

Dolar amerykański: Jeszcze trzy podwyżki stóp procentowych w tym roku to możliwy do realizacji scenariusza,  gospodarka w najbliższych kwartałach powinna wrócić na ścieżkę wzrostu – przyznał wczoraj wieczorem Eric Rosengren z oddziału FED w Bostonie. Jego zdaniem Rezerwa Federalna powinna w najbliższych miesiącach rozważyć decyzję o redukcji bilansu, choć proces ten powinien przebiegać stopniowo. Rosengren uważa, że FED powinien w swoich działaniach uwzględnić ryzyko przegrzania się gospodarki, a ta nie potrzebuje dodatkowych działań stymulacyjnych.

czytaj więcej >> Frank najtańszy od dwóch lat. Czy spadnie poniżej 3,5 zł?
Opublikowano: 2017-05-17 15:13
Stabilniejsza sytuacja polityczna i gospodarcza w strefie euro wpływa na spadek kursu franka do najniższego poziomu od dwóch lat. Czy można liczyć na prawdziwy przełom, trwałe osłabienie szwajcarskiej waluty i wycenę poniżej granicy 3,5 zł? czytaj więcej >>
zamknij